Tradicinė anglikonų bendruomenė įsilies į Katalikų Bažnyčią?

Versija spausdinimui

Šventasis Sostas rimtai svarsto Tradicinės anglikonų bendruomenės pareikštą norą prisijungti prie katalikų Bažnyčios. Taip rašo Tikėjimo mokymo kongregacijos prefektas kardinolas William Levada, Tradicinės anglikonų bendruomenės primui arkivyskupui Johnui Hepworthui adresuotame laiške, atsakydamas į pastarojo prašymą atkurti vienybę su Roma.

 

Tradicinė anglikonų bendruomenė turi maždaug 400 tūkstančių narių. Ji atsiskyrė nuo Anglikonų bendruomenės 1990 metais, nepritardama pastarosios sprendimui moteris šventinti kunigais. Tradicinė anglikonų bendruomenė turi savo narių Anglijoje ir Airijoje, Jungtinėse Valstijose ir Kanadoje, Indijoje, Pakistane, Japonijoje, Australijoje, kai kuriose Lotynų Amerikos ir Afrikos šalyse.

Laiške Tradicinės anglikonų bendruomenės vadovui, kardinolas Levada kol kas nedavė galutinio atsakymo, o tik pranešė, jog siūlymas prisijungti prie katalikų rimtai svarstomas ir kad sprendimas bus priimtas vėliau, galbūt jau šį rudenį.

Šiuo metu, nuo liepos 16 ir rugpjūčio 3 dienos, Kenterberyje vyksta Anglikonų bendrijos Lambetho konferencija, kurioje dalyvaujantys anglikonų vyskupai iš viso pasaulio bando išvengti naujo skilimo dėl skirtingų požiūrių į homoseksualizmą ir į moterų konsekravimą vyskupais.

 

2008 rugpjūčio 1 d. Vatikano radijo ir Bernardinai.lt informacija

raktiniai žodžiai: