Lietuvą aplankys trys budizmo mokytojai europiečiai

Versija spausdinimui

Deimantinio kelio budizmo Karma Kagyu linija bendruomenės atstovai informuoja, kad šių metų liepos 16 - 18 dienomis Vilniuje vyks viešosios trijų Deimantinio kelio budizmo mokytojų, žymaus budizmo meistro vakariečio - Lamos Olės Nydalo mokinių, paskaitos. Žadama, kad jų metu budizmo mokymų esmė ir pagrindiniai praktikos aspektai bus išdėstyti kiekvienam suprantamais žodžiais.

Tris vakarus paskaitas skaitys mokytojai Lena Leontjeva ("Budizmas Vakaruose"), Peteris Vaigeltas ("Budistinė praktika") ir Vojtekas Tracevskis ("Deimantinis kelias").

"Gyvename svarbiu istoriniu laikotarpiu, stebėdami dviejų didžių kultūrų susitikimą: išsilavinę ir laisvi žmonės Vakaruose atsiveria Rytų dvasingumui. Manoma, jog tai vienintelis atvejis žmonijos istorijoje, kuomet pagrindinių civilizacijų atstovai sąmoningai stengiasi mokytis vieni iš kitų pačių geriausių dalykų", - teigiama išplatintame pranešime žiniasklaidai.

Renginių metu bus pristatyta Lamos Olės Nydalo knyga "Viskas - kaip iš tiesų yra" lietuvių kalba. Teigiamas, kad "ši knyga - daugiau nei budizmo vadovėlis, tai gyvas Budos išminties perdavimas, suformuluotas budizmo meistro - vakariečio. Lama Olė Nydalas, įkūręs daugiau nei 400 budistinių centrų pasaulyje, knygoje perduoda mokymų, įgytų studijuojant Himalajuose, esmę. Dėl jo gyvenimiškos patirties ir tiesaus bei aiškaus stiliaus šie mokymai šiandieniam žmogui yra lengvai suprantami ir prasmingi. Keturios į knygą įtrauktos meditacijos yra kvietimas skaitytojui išbandyti galingus išlaisvinančius Tibeto Budizmo metodus".

O. Nydalas Deimantinio kelio budizmo mokymus perėmė iš Karma Kagju mokyklos dvasinio vadovo XVI-ojo Gyalva Karmapos. Karma Kagju - viena iš keturių pagrindinių Tibeto budizmo tradicijų. 1969 m. medaus mėnesio Nepale metu, O. Nydalas kartu su žmona Hana, tapo XVI-ojo Karmapos mokiniais ir keletą metų mokėsi Himalajuose gilindamiesi į budistininę filosofiją ir ugdydami reikiamą meditacijos patirtį.

"Budizmo idėja labai paprasta, ji remiasi tuo, kad mūsų protas - beribė erdvė ir kiekvienas žmogus yra laisvas, - sakoma pranešime spaudai - Budistai nemisionieriauja, kad ir kuo žmogus betikėtų, kad ir kas jį džiugintų, linkim jam viso įmanomo gėrio".

raktiniai žodžiai: