Naujuoju popiežiumi tapo kardinolas Josephas Ratzingeris

Versija spausdinimui

Balandžio mėn. 19 d. vakare naujuoju Romos Katalikų bažnyčios popiežiumi buvo išrinktas kardinolas Josefas Ratzingeris iš Vokietijos. Bažnyčios doktrinos sergėtoju vadinamas dvasininkas buvo išrinktas pirmojoje naujojo tūkstantmečio konklavoje. Jis pasirinko Benedikto XVI vardą ir save pavadino „paprastu ir kukliu darbininku“. Ratzingeris yra pirmasis popiežiumi išrinktas kardinolas iš Vokietijos nuo XI amžiaus.

„Broliai ir seserys, po didžiojo Popiežiaus Jono Pauliaus II, kardinolai išrinko mane, paprastą, kuklų Dieviškojo vynuogyno darbininką“, sakė naujasis popiežius savo pirmajame Urbi et Orbi plaiminime susirinkusiems Šv.Petro aikštėje. „Mane paguodžia tai, kad Viešpats žino kaip dirbti ir veikti net ir neturint visų reikiamų įrankių ir aš ypatingai pasitikiu Jūsų maldomis. Prisikėlusio Viešpaties džiaugsme, pasitikėdami Jo parama, mes eisime toliau, tikėdami, kad Viešpats mums padės. Ir Marija, Jo mylimiausia motina bus mūsų pusėje. Ačiū.“ Šv.Petro aikštėje susirinkusi minia į šiuos žodžius atsiliepė žodžiais „Benediktas, Benediktas“.

Nuo 1981 m. Ratzingeris vadovavo Tikėjimo doktrinos kongregacijai, į šias pareigas jį paskyrė popiežius Jonas Paulius II. Šeštadienį, t.y. balandžio mėn. 16 d. jam sukako 78 metai.

religija.lt ir AP informacija

raktiniai žodžiai: