Pakistane krikščionys patiria didžiulį spaudimą

Versija spausdinimui

Apie tai praneša žmogaus teisių bei religinę padėtį Pakistane stebinti organizacija Minorities Concern of Pakistan.

Pasak šios organizacijos paruošto pranešimo, jau tris mėnesius Pakistane: ypač šiaurės vakaruose, religinės mažumos patiria didelį spaudimą „arba atsiversti į islamą, arba mirti“.
Krikščionių šeimos gauna maždaug tokio turinio laiškus: „palikite krikščionybę ir atsiverskite į islamą, taip gausite vietą rojuje. Priešingu atveju jūsų kolonija netrukus bus sunaikinta ir jūs būsite atsakingi už savo gyvybių ir turto praradimą“.

Paskutinysis epizodas užfiksuotas rugpjūčio 25 dieną, kai vienos vietovės krikščionys vėl gavo laiškus su tokia žinia: „Jau buvote gavę panašų laišką anksčiau, bet neatkreipėte dėmesio. Išmesite ar sudeginsite ir šį, tačiau tokiu būdu piktžodžiausite ir nusipelnysite mirties. Jums liko mažai laiko. Jei nepriimsite mūsų pasiūlymo, mirsite“.

Panašius laiškus ar grasinančius skambučius gavo ir indų bei sikhų religinės mažumos.
Iš tiesų, krikščionys į laiškus dėmesį atkreipė. Anot jų liudijimo, vyrauja nesaugumo ir baimės klimatas. Policija ignoruoja jų prašymus ištirti kas yra laiškų autoriai ir pasirūpinti jų saugumu. Tą patį galima pasakyti ir apie politikus: kai parlamentaras krikščionis išdėstė vyriausybei laiškų turinį ir paprašė parlamento viešai sureaguoti į grasinimus, jo prašymas buvo ignoruotas, pasiūlant „apie tai pakalbėti“ su vidaus reikalų ministru.

Vatikano radijas