Popiežius su istoriniu vizitu lankosi Kelno sinagogoje

Versija spausdinimui

Popiežius Benediktas XVI, kuris Kelno mieste Vokietijoje dalyvauja Pasaulio jaunimo dienų renginiuose, penktadienį, įžengė į šio miesto sinagogą, tapdamas antruoju Katalikų Bažnyčios vadovu, apsilankiusiu judėjų maldos namuose.

Nuvykdamas į Kelno sinagogą pontifikas pasekė savo pirmtako Jono Pauliaus II, kuris 1986 metais apsilankė Romos sinagogoje, pėdomis, informuoja IPA-BNS.

Šis itin simboliškas vizitas atspindi naujojo popiežiaus ryžtą tokiu įtemptu metu skatinti susitaikymą tarp skirtingų tikėjimų.

Apsilankymui sinagogoje reikšmingumo suteikia ir tai, kad Vokietijoje gimęs popiežius vaikystėje ne savo noru priklausė Hitlerio jaunimo organizacijai.

"Mums ir viso pasaulio žydams tai iš tiesų didelis įvykis, - penktadienį ryte televizijai WDR sakė žydų bendruomenės lyderis Abrahamas Lehreris (Abrahamas Lereris). - Esame labai susijaudinę ir kupini džiaugsmo, kad galiausiai galime priimti popiežių".

Kelno sinagogą naciai sunaikino 1938 metais, kai per šalį nusirito smurto prieš žydus banga, kurios metu buvo plėšiamos ir padeginėjamos žydų parduotuvės ir maldos namai.

Antrojo pasaulinio karo metais buvo nužudyta mažiausiai 11 tūkst. Kelno žydų. Šiame ketvirtajame pagal dydį Vokietijos mieste liko tik nedidelė žydų bendruomenė, kuri 1959 metais atstatė sinagogą.

Šeštadienį Benediktas XVI taip pat planuoja susitikti su vietos musulmonų lyderiais.

IPA-BNS