Žydams tarpusavyje besivaidijant, antrą kartą uždaryta vienintelė Vilniuje sinagoga

Versija spausdinimui

Tarpusavio ginčų neišsprendžiantys Lietuvos žydai jau antrą kartą uždarė vienintelę Vilniuje veikiančią sinagogą, informuoja IPA-BNS. Kaip sakė Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkas Simonas Alperavičius, sinagogą pirmadienį nusprendė uždaryti Vilniaus žydų religinė bendruomenė po incidento savaitgalį, kai atidarius du mėnesius neveikusią sinagogą, prie jos įvyko susistumdymas tarp Vilniaus žydų religinės bedruomenės ir draugijos „Chabad Lubavitch“ atstovų. Kol kas neaišku, kaip ilgai sinagoga bus uždaryta.

Vilniaus sinagoga pirmą kartą buvo uždaryta gegužės pabaigoje po konflikto tarp Lietuvos žydų bendruomenės bei draugijos „Chabad Lubavitch“ lyderio rabino Shalomo Ber Krinsky'io (Šalomo Ber Krinskio). Tuomet abi pusės kaltino viena kitą chuliganišku elgesiu bei sukėlus triukšmą per religines apeigas.

Anot S.Alperavičiaus, dabar sinagogą nuspręsta uždaryti dėl to, kad nenorima "stoti į fizinę kovą".

„Kai žmonės, kurie laiko save religingais, šokinėja per tvoras, daužo kitą rabiną - ar tai yra normali padėtis?“, - piktinosi S.Alperavičius.

Anot žiniasklaidos, penktadienį atrakinus žydų maldos namus, visą savaitgalį prie sinagogos virė karšti ginčai, tikinčiuosius skyrė ne tik privatūs apsaugininkai, bet ir policininkai.

Dėl teisės atlikti ritualines apeigas sinagogoje, tikintieji pradėjo stumdytis.

Dėl to Vilniaus miesto 3-asis policijos komisariatas savaitgalį pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 284 straipsnį, numatantį atsakomybę už viešosios tvarkos pažeidimą.

Pareigūnai savo sprendimą pradėti tyrimą motyvuoja tuo, kad žydų tikėjimas draudžia triukšmauti prie sinagogos ir jos viduje.

Pareigūnai ketina apklausti visus incidentuose dalyvavusius asmenis.

„Vakar taip pat buvo incidentas - vieni eina, kiti triukšmauja, neleidžia“, - pirmadienį sakė Vilniaus miesto 3-ojo policijos komisariato viršininkė Liucija Borusevičienė.

S.Alperavičius atmetė žiniasklaidoje pasirodžiusias prielaidas, jog skirtingų žydų bendruomenių atstovai tarpusavyje kivirčijasi dėl turto grąžinimo.

Lietuvos žydų bendruomenė ir anksčiau yra konfliktavusi su Sh.Ber Krinsky'iu, aiškindamasi kas iš tiesų yra vyriausiasis Lietuvos rabinas.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje gyvena maždaug 4 tūkst. žydų, daugiausiai jų - Vilniuje.

raktiniai žodžiai: