NRTIC išleido lankstinuką apie Bahajų tikėjimą

Versija spausdinimui

Bahajų sodai, Haifa, IzraelisNRTIC išleido naują lankstinuką apie Bahajų tikėjimą. Lankstinuko įvade rašoma:

Bahajų tikėjimas yra Irane, islamo kontekste kilusi religija, turinti savitus naujos pasaulio religijos bruožus.

Bahajų tikėjimui pagrindus padėjo Mirza Huseinas Ali Nuri (1871-1892), kuris 1844 m. tapo Saido Ali Muhamedo (1819-1850) sekėju.

Saido Ali Muhamedo, pasiskelbusio Dievo pasiuntiniu ir pasivadinusio Babu, t.y. vartais, vadovaujamas naujasis religinis judėjimas sulaukė žiaurių persekiojimų, kuriuos sekė paties Babo nužudymas. Po jo mirties Mirza Huseinas Ali Nuri pasivadino Baha-Ula ir tęsė Babo darbus. 

Babo vardas reiškė, kad jis turi priėjimą prie dvyliktojo ar paslaptingojo Imamo. Šis pareiškimas sukėlė pasipriešinimų bangą tarp persų, kuri lėmė jau minėtą Babo nužudymą. Po Babo mirties jo sekėjai taip pat persekioti Persų valdžios, kuri nesutiko, kad Babas buvo naujasis Khalimas, pradėsiantis naują religinės žmonijos istorijos erą. Prieš mirtį Babas išpranašavo, kad po jo ateis „Visų amžių pažadėtasis“.

Norėdami daugiau sužinoti apie Bahajų tikėjimą atsisiųskite lankstinuką. Svetainės sekcijoje „Informacija“ rasite ir daugiau NRTIC publikuotų lankstinukų apie šių dienų religinius judėjimus ir dvasinius reiškinius.

* Nuotraukoje: Bahajų sodai, Haifoje, Izraelyje, dėl kurių bahajai yra plačiai žinomi.

raktiniai žodžiai: