NRTIC publikavo naują lankstinuką apie Anastasijos judėjimą

Versija spausdinimui

V. Megre knygos, išleistos anglų kalba, viršelisNRTIC publikavo naują lankstinuką apie Anastasijos judėjimą arba anastasininkus. Už lankstinuko parengimą dėkojame dr. Rasai Pranskevičiūtei. Lankstinuko įvade rašoma:

Anastasijos judėjimas, arba anastasininkai – apie 1997 m. vidurio Rusijoje susiformavęs aplinkosauginis „Naujojo amžiaus“ dvasingumo reiškinys.

Judėjimo atstovai anastasininkai – Vladimiro Megrė knygų serijoje „Skambantys Rusijos kedrai“ aprašytų idėjų siejami bendraminčiai. Dešimtyje iki šiol išleistų knygų kalbama apie žmogaus ryšį su gamta, Visata ir dievu, pasaulio sukūrimą, minties galią, gebėjimą modeliuoti ateitį, vyro ir moters ryšį, vaikų auklėjimą, giminės reikšmę, meilės erdvės steigimą. Pagrindinė knygų veikėja – Sibiro miškuose gyvenanti jauna atsikyrėlė Anastasija, kurios mokymas susijęs su natūralizmo, ekologijos ir dvasingumo idėjomis, veikia svarbiausias anastasininkų vertybes. Anastasininkai keliasi į ekologines giminės sodybų gyvenvietes, kuriose gali kurti ir puoselėti alternatyvą eschatologiškai traktuojamai technokratinei sistemai (gamtos egzistencijai priešingą žmonių suformuotą aplinką, priverstinai steigiančią būtinąsias, laisvę ir kūrybingumą apribojančias elgesio taisykles) orientuotoms, asmeniui primestoms socialinėms struktūroms – maždaug 1 ha žemės dydžio meilės erdvės –  rojaus žemėje kampelį.

Norėdami plačiau susipažinti su Anastasijos judėjimu atsisiųskite lankstinuką. Svetainės sekcijoje „Informacija“ rasite ir daugiau NRTIC publikuotų lankstinukų apie šių dienų religinius judėjimus ir dvasinius reiškinius.

raktiniai žodžiai: