Tel Avivo savivaldybė vykdys Scientologijos įkūrėjo sudarytą narkomanų reabilitacijos programą

Versija spausdinimui

Tel Avivas, Izraelis. Tel Avivo savivaldybė neužilgo pradės vykdyti narkomanų reabilitacijos programą, kurią parengė Scientologijos įkūrėjas L. Ronas Habardas. Narkomanai, dalyvaujantys programoje, vadinamoje Narconon, daug laiko praleidžia saunoje bei vartoja daug maisto papildų ir vitaminų, kurie tariamai pagreitina medžiagų apykaitą ir paskatina kūno audinių detoksikaciją. Šią programą finansuos privatūs rėmėjai.

Nepaisant miesto savivaldybės entuziazmo vykdyti programą, Izraelio Sveikatos ministerija ir Izraelio kovos su narkotikais valdyba nėra pritarusios programai.

„Mano supratimu, Tel Avivo savivaldybė neturėtų pradėti tokio dalyko negavusi Sveikatos apsaugos ministerijos bei Kovos su narkotikais valdybos pritarimo“, teigė valdybos direktorius generolas Haim Messing. „Šis metodas Izraelyje nėra išbandytas. Mes esame už bandomuosius naujų metodų pritaikymus, tačiau jie turėtų būti vėliau įvertinti“.

Narconon parograma Tel Avivo savivaldybė susidomėjo po to, kai jos atstovai prieš keletą mėnesių apsilankė Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur buvo nustebinti programos efektyvumu, kuris, pasak Tel Avivo savivaldybės kovos su narkotikais skyriaus vedėjo Dr. Benny Avrahami, svyruoja nuo 50 iki 75 proc.

Dr. Benny Avrahami taip pat teigė, kad programai įgyvendinti rėmėjai iš JAV skyrė pusantro milijono dolerių. Dr. Benny Avrahami teigė žinąs, kad programą sukūrė Scientologijos bažnyčios įkūrėjas, tačiau teigė, kad tai nėra priežastis nevykdyti programos. „Šioje programoje nėra nieko, kas rodytų, jog jos tikslai yra dvasiniai. Nebus jokių religinių konotacijų, net ir paslėptų“.

Programa Criminon, kuri yra dalis Narconon programos, jau yra vykdoma Izraelio kalėjimuose penkerius metus, joje dalyvavo 60 nuteistųjų. Narconon programos atveju pritarimas jos vykdymui buvo duotas, tačiau buvo vykdoma tik edukacinė programos dalis – fizinio apsivalymo nuo narkotikų programa nebuvo vykdoma. Izraelio brigados generolas Yossi Beck, kalėjimų sistemoje atsakingas už reabilitaciją ir gydymą,  apie šią programą atsiliepė palankiai. „Iš 60-ies programoje dalyvavusių ir jau paleistų kalinių tik vienas yra iš naujo pasodintas dėl nusikaltimo, susijusio su narkotikais. Atrodo, kad ši programa iš tiesų turi pozityvų poveikį“. Beck  tuojau pat pridūrė, kad, nepaisant programos kilmės, joje nėra jokios religinės ar dvasinės žinios.
„Be abejo, programa buvo sukurta Scientologijos įkūrėjo ir scientologai ją naudoja, tačiau būtų neprofesionalu atmesti programą vien todėl, kad jos kūrėjas buvo tam tikros religijos propaguotojas“, teigė Beck.
Messingas taip pat nesiejo savo nepritarimo programos įgyvendinimui su jos kilme. „Bendraudamas su žmonėmis man nesusidarė įspūdis, kad yra ypatingas ryšys tarp Scientologijos ir saunų. Mes esame už efektyvias reabilitacijos priemones su sąlyga, kad programos bus vykdomos po to, kai bus tinkamai ištyrinėtos“.

Pagal  Izraelio dienraščio Haaretz Daily straipsnį parengė Donatas Glodenis

raktiniai žodžiai: