Vandalizmu įtariami jaunuoliai prašo Naujosios apaštalų Bažnyčios atstovus atsiimti pareiškimą

Versija spausdinimui

Šv. Kalėdų naktį buvo išniekinti Naujosios apaštalų Bažnyčios Kybartuose (Vilkaviškio raj.) maldos namai.

Kaip religija.lt informavo Naujosios apaštalų bažnyčios (NAB) Lietuvoje vyskupas A. Strelčiūnas, reziduojantis istoriniame šios Bažnyčios centre Lietuvoje - Šilutėje, du jaunuoliai, įtariami maldos namų išniekinimu, kreipėsi į NAB atstovus Kybartuose, prašydami, kad šie atsiimtų pareiškimą iš miestelio policijos dėl šio vandalizmo akto.

Įtariamieji teigė biją baudžiamosios bylos, kuri "gali sugadinti jų reputaciją". Vyskupas užsiminė, kad jaunuoliai tikrai nėra kurio nors iš vadinamųjų "naujųjų religinių judėjimų" (NRJ) nariai. Vyskupas taip pat teigė manąs, kad vandalų veiksmai nėra kokios nors religijos atstovų neapykantos kitai religijai išraiška.

Mažame Kybartų miestelyje be Romos katalikų ir Rusijos stačiatikių parapijų, kurias Seimas (kartu su dar 7-mis religinėmis bendruomenėmis ir bendrijomis) 1995 m. paskelbė tradicinėmis Lietuvoje, dar nuo praėjusio amžiaus pradžios veikia NAB, metodistų, Jehovos liudytojų religinės bendruomenės. Iki šiol šiame miestelyje nebuvo užfiksuota žymesnių religinės nesantaikos atvejų.

Lietuvos radijas kriminalinėse žiniose pabrėžė, kad NAB yra netradicinė religinė bendrija.