Fotografijų konkurso paroda baigė kelionę po Lietuvos savivaldybes

PRANEŠIMAS SPAUDAI

Finišą pasiekė vienuolikoje Lietuvos savivaldybių eksponuota geriausių fotografijų paroda apie religijos ir įsitikinimų laisvę mūsų šalyje.

40 fotografijų paroda buvo eksponuojama nuo pernai lapkričio iki šių metų vasaros pradžios. Įspūdingos profesionalių fotografų nuotraukos parodai buvo atrinktos pernai vykusio konkurso metu. Nuotraukos atspindi ne tik savitą kūrėjų požiūrį, bet ir fiksuoja religijos suvokimo reiškinius visuomenėje: vartotojiškumą, laikinumą, sakralumą, tikros atgailos kančią, vienatvę. Dažnai vizualia kalba kalbantys kūrėjai kadre meistriškai sustabdyta akimirka gali ne tik nustebinti žiūrovą, bet ir pakeisti jo nuomonę, leisdami išvysti momento emociją sklindančią iš fotografijos.

Parodą galėjo pamatyti Molėtų, Vilniaus, Kauno, Šakių, Jurbarko, Kėdainių, Plungės, Gargždų, Utenos, Lazdijų viešųjų bibliotekų, Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus Baltosios Sinagogos lankytojai ir lankytojos. Susitikimuose atidarant parodas dalyvavo prof. dr. Milda Ališauskienė, Lietuvos meno kūrėjų asociacijos prezidentas, fotomenininkas Jonas Staselis, religijotyrininkas Donatas Glodenis.

Kiekvieno atidarymo metu vyko diskusijos apie religijų laisvę, jų įvairovę, požiūrį į jas Lietuvoje. Parodas matę ir susitikimuose dalyvavę žmonės stebėjosi, kokia tai plati ir gili tema, kelianti daug klausimų. Sulaukta teigiamų atsiliepimų ir iš bibliotekų atstovų, kad tokie renginiai reikalingi vietinei auditorijai, kuri turėjo galimybę daugiau sužinoti apie religijų įvairovę, požiūrį į jas ne tik žodžiu, bet ir vaizdu. Parodai savo darbus pateikė Lietuvos fotografai Virgilijus Usinavičius, Ramūnas Danisevičius, Alfredas Pliadis, Saulius Žiūra, Ramūnas Guiga, Modestas Patašius, Rokas Tenys, Algis Velička, Evaldas Grinius, Kazimieras Linkevičius.

Rengiant parodas įvairiose savivaldybėse buvo siekta prisidėti prie religinės įvairovės pažinimo sklaidos bei žmonių teisės reikšti savo įsitikinimus, religijos laisvės puoselėjimo Lietuvoje.

Lankytojų dėmesio sulaukusi fotografijų paroda – tai dalis Naujųjų religijų tyrimų ir informacijos centro kartu su Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionaline žurnalistų kūrėjų asociacija vykdomo projekto „Religijos ir įsitikinimų laisvė Lietuvoje: įveikiant stigmatizaciją ir netoleranciją“ renginių.

Projektas „Religijos ir įsitikinimų laisvė Lietuvoje: įveikiant stigmatizaciją ir netoleranciją“ yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis (eeagrants.org / norwaygrants.org).

Nuotraukoje: Plungės r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje vykusiame fotonuotraukų parodos „Religijos ir įsitikinimų laisvė Lietuvoje“ atidaryme dalyvavo religijotyrininkas Donatas Glodenis, Naujųjų religijų tyrimų ir informacijos centro vienas iš steigėjų ir valdybos pirmininkas. Organizatorių nuotr.